Jump to content

Toggle shoutbox Chat DevilStrike Romania

tenegabi : (04 October 2018 - 06:31 AM) Prin toate consolele am dat ban
tenegabi : (04 October 2018 - 06:31 AM) Dar și eu am dat la ban-uri la greu
Tribe : (24 September 2018 - 11:58 AM) da ..am vazut ...au si prox, de SUA ...baga astia la devieri , de nu stiu nici ei unde le este locul! :)
jarvis : (17 September 2018 - 08:55 AM) Salutare! Da, rușii :))
Tribe : (14 September 2018 - 12:43 PM) :unsure: :ph34r: ;)
Tribe : (14 September 2018 - 12:42 PM) mai umbla careva pe aici !?
tenegabi : (01 August 2018 - 06:53 PM) Salutare
DnD : (31 July 2018 - 08:07 PM) SALUTARE
tenegabi : (21 June 2018 - 09:36 AM) Ai schimbat playerul?
tenegabi : (12 June 2018 - 09:43 AM) Am înțeles
Tribe : (07 June 2018 - 12:15 AM) nu mai am codurile de la plaerul vechi ...am avut format hdd ! :)
Tribe : (07 June 2018 - 12:14 AM) schimb complect playerul !
Tribe : (07 June 2018 - 12:14 AM) e implementat automat de google ...defapt sa updatat vechiul player !
tenegabi : (06 June 2018 - 07:58 PM) Că nu am găsit control asupra sunetului la el
tenegabi : (06 June 2018 - 07:58 PM) Nu știu de unde ai luat playerul
tenegabi : (06 June 2018 - 07:41 PM) Mă uit să văd ce pot face
Tribe : (06 June 2018 - 07:07 PM) gabi imi este lene sa pun si volum la player-ul de radio ! si e cam tare la maxim ...:)
Tribe : (06 June 2018 - 07:06 PM) salutare !...
tenegabi : (28 May 2018 - 12:17 AM) Nu face nimic, că-i banez pe toți
Tribe : (27 May 2018 - 12:42 AM) :excl:/> Asculta in casti la telefonul tau ...cel mai bun si mai calitativ radio din Romania ! :excl:/>http://forum.devilstrike.ro/
Resize Shouts Area

EFect de ciocolata in text

No replies to this topic

HazZaRD

• Incepator
  • PipPip
    • ID No: 301
    • Group: Member
    • posts 63
    • LocationTulcea
Daca iti sta gandul numai la mancare, mancare, mancare si ti s-au dilatat pupilele uitandu-te la imaginea de mai sus, atunci asta este tutorialul perfect pentru tine. Vei invata cum sa creezi un text dulce cu glazura de ciocolata.

Pasul 1

Deschide un nou document Photoshop (Ctrl + N) cu o dimensiune potrivita pentru monitorul tau cu rezolutia de 72 dpi, RGB.

Pasul 2

Selecteaza Text Tool (T) si scrie Choco. Sau ce vrei tu. Eu am folosit fontul Candice.
Posted Image
Pasul 3

Pentru a crea glazura de ciocolata si sa nu te chinui cu Pen Tool de la inceput, creeaza un layer nou (Ctrl+Alt+Shift+N) si selecteaza Brush Tool (B) cu o dimensiune mica, undeva pe la 5px, si deseneaza glazura cum o vezi tu curgand de pe text. Nu te ingrijora daca ai gresit, oricum nu vom pastra acest layer, doar trebuie sa-i dai o forma.
Posted Image
Pasul 4

Acum poti sa reduci opacitatea acestui layer si sa trasezi cu Pen Tool (P) peste aceasta linie, avand bifat Shape Layers din optiunea Pen Tool din stanga sus.
Posted Image
Posted Image
Pasul 5

Deja nu mai avem nevoie de layer-ul pe care l-am trasat cu brush, poti sa-l stergi. Click pe el si il tragi la cosu’ de gunoi. Acum e timpul sa aplicam Layer Styles textului Choco pentru a-i oferi acea culoare de bomboana. Click pe layer-ul cu text si click pe fx din partea stanga jos a paletei de layere, apoi selecteaza Blending Options.
Posted Image
Aplica setarile ca in imaginile de mai jos.
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Pasul 6

Acum selecteaza layer-ul cu glazura de ciocolata si aplica urmatoarele setari:
Posted Image
Posted Image
Forma finala ar trebui sa arate ceva in genul de mai jos. Daca nu arata aproximativ la fel, mai uita-te inca o data la setarile de la Layer Styles.
Posted Image

Posted Image

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Devilstrike România
    Devilstrike Romania Radio Devilstrike Romania