Jump to content

Toggle shoutbox Chat DevilStrike Romania

jarvis : (28 November 2018 - 12:59 PM) Lume nouă, lume nouă
Jessy : (27 November 2018 - 02:31 PM) Namaste! :)
tenegabi : (27 November 2018 - 10:11 AM) Am înțeles
Tribe : (26 November 2018 - 10:20 PM) nu am primit mai nimic...in afara de alerta de securitate si trageri de urechi de la muzica ce-o pun , alerta este ,ca dusmani incerca =))/> si tragerea de urechi este ca inca mai fac mixuri in "live" la radio si nu numai ... mai calc strimb cu drepturile lor ACTA ..in rest doar notificari care nu bag in seama ! :)/>
Tribe : (26 November 2018 - 10:15 PM) majoritate le am " Hi Tribe, Due to a copyright claim" form Devilstrike Radio ! ....=)))
Tribe : (26 November 2018 - 10:12 PM) nu stiu ...verific ..ca am vro 400-500 pe zi ! :)
tenegabi : (24 November 2018 - 09:24 AM) Ai primit vreun mail de la comunitate?
Tribe : (23 November 2018 - 09:56 PM) baga mare ! ;)
tenegabi : (23 November 2018 - 12:07 AM) VOi mai verifica, am făcut ceva treburi pe aici. De bine =)))
tenegabi : (23 November 2018 - 12:06 AM) AM înțeles, o să mă mai uit să văd ce și cum
tenegabi : (23 November 2018 - 12:06 AM) :)))))
Tribe : (21 November 2018 - 07:56 PM) aaa ...si daca tot dai prin ACP ...revolva ceva cu chrome ca nu vrea volum la player , cel de radio ... zici ca intra la refuz de hrana ... :)
Tribe : (21 November 2018 - 07:22 PM) la miscarile lente si deloc ...credeam ca doar eu mai fac teste ! :))
Tribe : (21 November 2018 - 07:21 PM) poate asa invat si eu ca folosesc mai bine google translate ! =)))
jarvis : (21 November 2018 - 10:12 AM) Fac niște teste pe aici cu mailurile. Să ne populăm un pic
jarvis : (21 November 2018 - 08:47 AM) Ce mai face lumea pe aici?
Tribe : (20 November 2018 - 09:57 PM) salutare all!
tenegabi : (18 November 2018 - 11:12 PM) :)
tenegabi : (18 November 2018 - 11:12 PM) salut salut
DnD : (17 November 2018 - 07:32 PM) sall
Resize Shouts Area

Schimbarea Internetului In Internet Gratuit Peste Tot In Lume .

Google youtube Microsoft internet gratuit devilstrike wifi free Facebook

No replies to this topic

Tribe

• Administrator FaceBook & Dj Forum
  • PipPipPipPip
    • ID No: 749
    • Group: Administrator
    • posts 191
    • Locationdigibuti
Data de 14 decembrie va putea produce schimbari majore pe intreg internetul,
chiar daca decizia se va lua in USA, s-ar putea ca peste o perioada sa resimtim si noi in Europa schimbarile.

Cum s-ar putea schimba internetul !?
Ei bine acum exista o neutralitate a internetului care inseamna ca niciun furnizor de internet nu poate conditiona sau bloca accesul la niciun site , deci daca ai internet si stai pe wifi vecinului , este ilegal ca firma de la care ai acces la internet sa ceara o taxa in plus sa intri pe situri ,gen facebook ,youtube sau google ,etc ... dar ce se pregateste este si mai si.

Incepand cu vara acestui an au inceput dezbaterile pentru a elimina aceasta neutralitate ,
lucru care a putea da ocazia furnizorilor de internet sa ceara taxe siturilor mari care sunt accesate de sute de milioane de utilizatori zilnic .

Cum ar putea face asta !? simplu !

Furnizori de internet ar putea restrictiona accesul la situri ,scazand viteza de incarcare
si cerand bani companiilor pentru a oferi o viteza mai mare de conectare , adica utilizatorul sa astepte mai mult timp sa se incarce un clip video de pe youtube de exemplu ,dar daca youtubul plateste catre furnizor o taxa ,utilizatorului se bucura de o incarcare mai rapida si repet pot face asta cu absolut orice site .

Dar cum ne-ar putea afecta pe noi din Romania !?

Automat facandu-se schimbari un USA ,furnizori de internet din Romania si din toata Uniunea Europeana vor fi si ei interesati de un profit mai mare si vor incepe presiunile , eliminarea neutralitati internetului .

Cum ne va afecta pe noi utilizatori aceasta schimbare !?

Pai acesti bani platiti de companii gen Facebook ,Youtube ,Google sau Netflix , etc. trebuie recuperati si fie utilizatorul va fi bombardat cu multe reclame ,fie va trebuie sa plateasca direct catre furnizorul de internet sa acceseze siturile la o viteza buna , fie va trebui sa plateasca la situri anumite abonamente lunare pentru diferite servici in plus ,
iar o parte din bani sa mearga la furnizorul de internet .

In urmatori ani eu vad urmatorul scenariul , internet gratuit peste tot.

Deja companiile mari precum Google , Microsoft , Facebook ,Amazon , etc ... investesc multi bani in retele de internet , mai ales WiFi.
Cind vor incepe sa detina o acoperire mare si vor distruge aproape mai toata concurenta si vor oferi servici care mai de care utilizatorilor, vor putea cere bani de la ei .

De ex: platesti 2 euro la Facebook si ai acces la facebook, messenger,whatsapp ...adica la toate servicile lor .Inca 2 euro la Google si ai acces la youtube ,gmail si google driver ... si tot asa .

Pana atunci cine stie cate servici vor mai lansa care vom deveni sigur dependenti si le vom plati ... ca na ,internetul va fi gratuit si internetul va fi tot de la ei .

sursa : eu pierdut in bezna internetului
Posted Image

Pentru noi nu ești un “user ”, ci un partener de discuție. Un om care știe și poate sa-și spună ideile. De aceea te încurajăm in continuare , să pui in practica și să fii in atentia celorlalti. Pentru că topicurile tale bune vor fi publicate si pe Facebook ,Youtube ,etc.

Echipa devilstrike.ro !!!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Devilstrike România
    Devilstrike Romania Radio Devilstrike Romania