Jump to content

Toggle shoutbox Chat DevilStrike Romania

Tribe : (04 March 2019 - 09:48 PM) sper sa ai timp ..ca urmatoarea discutie sa se desfasoare in OFF-Topic ! ;)
Tribe : (04 March 2019 - 09:46 PM) doar la siturile de matrimoniale mai gasesti chat .. :)
Tribe : (04 March 2019 - 09:46 PM) da ..sunt si eu deacord cu eliminarea chatului ...nu , nu -mai ca nu mai este la moda ...dar m-am obijnuit cu pm-urile ...sau mesajele in alte retele ...si pina la urma \
jarvis : (16 February 2019 - 07:54 PM) Nu o să mai optez pentru chat
jarvis : (16 February 2019 - 07:54 PM) oricum
jarvis : (16 February 2019 - 07:50 PM) Serverul e aproape gata la mine
jarvis : (16 February 2019 - 07:50 PM) Dimineața am timp
jarvis : (16 February 2019 - 07:50 PM) De luni se reface comunitatea
Tribe : (14 February 2019 - 10:11 PM) o seara buna baieti ...si puneti mina pe telefoane ...ca aveti nelimitat , ce dumnezeu !!! :)
Tribe : (14 February 2019 - 10:09 PM) dar am pregatit generatia noua ...la aproape 40 sa mai joci cs 1,6 ...e doar de adevarata pasiune , sau nebunie ! ;)
Tribe : (14 February 2019 - 10:08 PM) hai...vorbim , la telefon sau aici sau pe unde vreti voi ca eu nu mai am tinta ...
Tribe : (14 February 2019 - 10:02 PM) Rbert si STEFAN 1 inca joaca si sincer ...ce se naste din pisica !... headshot da !!! =))/>
Tribe : (14 February 2019 - 10:00 PM) am ramas orfan fara voi ... si va zic si dece ...
Tribe : (14 February 2019 - 09:59 PM) DND ai acum VIP ...si cont pe viata ... gabi are fondator si lipsa de timp mereu ... asa ca mai multe puncte ..
Tribe : (14 February 2019 - 09:57 PM) astept raspunsuri din ambele parti ! ...
Tribe : (14 February 2019 - 09:56 PM) dar asta nu insamna ca nu va pot trage de urechii ! =))
Tribe : (14 February 2019 - 09:56 PM) saracul ! :)) ...a ramas singurul pe servere ...si imi este mila ..ca eu mam pensionat oficial ...
Tribe : (14 February 2019 - 09:55 PM) ca deja avem in tema planuri bune pentru comunitate ...si gabi le stie mult mai bine ca mine !
Tribe : (14 February 2019 - 09:54 PM) stiu ca ai backupurile ...si te-ai cam plictisit .. vino cu un telefon si ma implic si eu !
Tribe : (14 February 2019 - 09:52 PM) dnd ...mai vrei sa refaci serverul de cs 1.6 ... !??
Resize Shouts Area

Philips Lighting Introduce Tehnologia Lifi Sau Light Fidelity: Transmisia De Date Prin Intermediul Luminii

LiFi wireless WiFi tehnologiei laptop-uri philips lighting

7 replies to this topic

Tribe

• Administrator FaceBook & Dj Forum
  • PipPipPipPip
    • ID No: 749
    • Group: Administrator
    • posts 192
    • Locationdigibuti
Sistemele Philips LiFi oferă o nouă modalitate de conectare wireless, care are loc prin trimiterea și primirea datelor prin intermediul LED-urilor luminoase.

Philips Lighting, lider mondial în iluminat, oferă acum tehnologia Light Fidelity (LiFi), o tehnologie în care LED-uri de mare calitate asigură conectare la internet în bandă largă prin unde luminoase. în calitate de companie de iluminat pentru Internetul tuturor lucrurilor, Philips Lighting este prima companie de talie internațională din domeniul iluminatului care oferă corpuri de iluminat pentru birouri din portofoliul său dotate cu tehnologie LiFi. .... mai multe aici >>> http://instalnews.ro...ia-de-date-prin
Posted Image

Pentru noi nu ești un “user ”, ci un partener de discuție. Un om care știe și poate sa-și spună ideile. De aceea te încurajăm in continuare , să pui in practica și să fii in atentia celorlalti. Pentru că topicurile tale bune vor fi publicate si pe Facebook ,Youtube ,etc.

Echipa devilstrike.ro !!!

jarvis

• Fondator DevilStrike.Ro
  • PipPipPip
    • ID No: 1
    • Group: Fondator
    • posts 106
Dar dacă se intereferează lumina ce faci? Sau seara? Noaptea nu ai nevoie de lumină. sau după colț, unde lumina nu ajunge, nu o să ai internet.

Tribe

• PipPipPipPip
    • posts 192
    • Locationdigibuti
da ..buna intrebare ! ... internetul este incorporat si are alt soi de spectrul luminii , nu cea vizibila ...deci sau gandit la toate ...chiar si pe intuneric tu nu vezi lumina de la telecomanda televizorului ...desi ea este acolo ! :) ... iti recomand sa te documentezi totusi , este de viitor ...daca nu gasesti documentatie imi spui ,nu este greu de explicat ...pe scurt este ceva gen " radio fm in telefon " , adica o optiune ultra rapida si fara eforturi !... daca ar incorpora si in iluminatul public acelasi implementari ai avea efectiv internet de la stilp . ;)
Posted Image

Pentru noi nu ești un “user ”, ci un partener de discuție. Un om care știe și poate sa-și spună ideile. De aceea te încurajăm in continuare , să pui in practica și să fii in atentia celorlalti. Pentru că topicurile tale bune vor fi publicate si pe Facebook ,Youtube ,etc.

jarvis

• Fondator DevilStrike.Ro
  • PipPipPip
    • ID No: 1
    • posts 106
Da, asta știam deja. Nu asta era problema principală. Plus că depinde de frecvență. Eu unul aș fi de acord cu asta să fie adaptată în bec, dar pe alte frecvențe. Problema este că trebuie în fiecare cameră.

Tribe

• PipPipPipPip
    • posts 192
    • Locationdigibuti
"eu stiu ca atunci cind vrei apa trebuie sa fi si racordat la un capat de teava ...sau bagi la manivela pina iese galeata din fintana ! ) =))
Posted Image

tenegabi

• Veteran
  • PipPipPipPip
    • ID No: 515
    • posts 493
    • LocationMaldaieni
Da, dar față de tehnologiile de astăzi, are un minus, trebuie un device în fiecare cameră. Pe când un router wifi se poate pune într-un apartament. Ce vreau eu să spun este că un bec cu internet poate costa 100 de lei, pe când cu un router în toată casa, ai rezolvat problema internetului.

Tribe

• PipPipPipPip
    • posts 192
    • Locationdigibuti
da, da ....mai taie!! ...da-le dracu ...ca asa au fost si ruterele scumpe la inceput ! Si in principul lumina e mai toleranta pentru organismul uman ...de cat radiatile in RF ...de la WI-fi ! ....nu stiu la alti , dar eu unul personal ma multumesc cu mai putin si des ...decit mult si ... la-s puncte mai departe (iradiat ) ! ...si preconizez bine lumina , deja avem fibra optica la caznici din partea providerilor de net >>> https://www.digiroma...rvicii/internet ! ... ...si se implementeaza inca in retea la alti furnizori de conducta la imformatie ! ;) sa binecuvanteze lumina din lumina ce-l care a spus ! :))
Posted Image

tenegabi

• Veteran
  • PipPipPipPip
    • ID No: 515
    • posts 493
    • LocationMaldaieni
Să vină și la mine la țară, că nu au ajuns încă cu așa ceva. :))

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Devilstrike România
    Devilstrike Romania Radio Devilstrike Romania